koloidní stříbro - dnešní situace!!!!!

I když není možné vyloučit teoretické vedlejší účinky, tvoří dnes koloidní stříbro při zodpovědném použití bezkonkurenční alternativu stávajícím antibiotikům.
Situace však zůstává napjatá. Jelikož vedlejší účinky a zejména výskyt rezistence u stávajících antibiotik přibývají ustrašující měrou, je již po desetiletí horečně hledána alternativa.

Zde je konečně jedna – ta však není pouze ignorována, ale nyní i křečovitě likvidována. Samozřejmě, koloidní stříbro nelze průmyslově a ekonomicky zhodnotit. A to je váhově miliardový trn v oku těch nejlépe vydělávajících farmaceutických firem.

Z tohoto důvodu budou mít pacienti, lékaři a léčitelé i v blízké budoucnosti těžkou pozici, pokud se podvolí naději jménem
„KOLOIDNÍ STŘÍBRO“.

1 

KOLOIDNÍ  STŘÍBRO 

dokonalý,přírodní,netoxický,bezpečný,prostředek proti  bakteriím, virům, plísním a jednobuněčným parazitům bez jakýchkoliv vedlejších účinků
2 působení stříbra na jednotlivé struktury mikroorganizmů
Ionty stříbra formují komplexy s početnými komponenty bakteriálních buněk, které sestávají z kyslíku, dusíku, síry atd. Tyto atomy jsou obsaženy v mnohých částech buněk jako proteiny, enzymy a DNA/RNA. Tímto způsobem je stříbro účinné současně na více místech a způsobuje tím přerušení životního cyklu bakterie.
• ionty stříbra a jejich působení na enzymy
buňky mikroorganizmů obsahují vysoký počet funkčních proteinů – enzymy. Enzymy vykonávají specifické funkce jako např. transport živin do nitra buňky nebo dopravu z buňky ven.  Ionty stříbra proniknou do nitra těchto mikroorganizmů, naváží se na tyto enzymy a naruší jejich transportní funkci nutnou k životu.
• ionty stříbra a jejich působení na proteiny
Ionty stříbra nepůsobí jen na funkční proteiny, ale i na proteiny strukturální. Oba typy proteinu jsou lokalizovány  jak v buněčné membráně, tak i její plasmě. Ionty stříbra ovlivňují strukturální pevnost buňky mikroorganizmu. Následkem je ztráta esenciálních součástí buňky což vede k zániku samotné buňky.
• Ionty stříbra a jejich působení na buněčnou membránu
ionty stříbra dezorganizují strukturu membrány a vedou ke ztrátě uvolňování esenciálních iontů jako natrium a kalium. Takto vyvolaná nerovnováha vede k zániku mikroorganizmu.
• ionty stříbra a jejich působení na stěnu buňky
Stěna buňky tvoří ochrannou zeď okolo membrány. Ionty stříbra vyvolávají změny v molekulární úrovni, které přímo ovlivňují životně důležitou odolnost a funkčnost
• ionty stříbra a jejich působení na nukleové kyseliny
Ionty stříbra interagují se základem DNA/RNA mikroorganizmu a jeho genetickou informaci. Tímto dochází k poruše dělení a množení mikroorganizmu.

Příklad použití koloidního stříbra:
akne-borelioza-candidosa-chřipka-gastritida-meningitida -vředová choroba trávícího ústrojí-zánět dutin-lupenka-hyperplazie prostaty-nespecif. choroby zažívacího traktu-choroby krve-opar prostý i pásový-svrab-revmatismus-sepse-zánět pohrudnice-zánět potních žláz-zánět žlučníku-zánět dýchacích cest-absces-slezinná sněť-artróza-popáleniny-cystitida-plísňová onemocnění zažívacího traktu-kapavka dermatitida-infekční průjem-zánět středního ucha-rakovina kůže-černý kašel-diabetes-ekzémy-furunkulóza-infekční anémie-neurastenie-zánět slinivky- -lupus-tuberkulóza-zápal plic-zánět rohovky-malárie-spála-zánět víček- -lymfangitida-impetigo-kožní plísně-tyfus

Aplikace koloidního stříbra
· výplachy - ústní dutina (kromě desinfekce odstraňuje pach z úst; desinfikuje mandle)pochva,konečník/tlustéstřevo
· kapání do nosních dírek prevence i léčba zánětů dutin,
· inhalace - desinfekce dutin a horních cest dýchacích
· výtěr - nosních dírek a uší · zevní potírání - akné, vyrážek, ekzémů, oděrek a ran, popálenin, bodnutí hmyzem, míst zasažených plísněmi
· desinfekce - přidání několika kapek do běžných nápojů (zejména na cestách), do domácích konzerv a zavařenin, u domácích zvířat potírání ran, zánětů, kousnutí, vyrážek; napuštění hraček stříbrem
· desinfekce postřikem - (malý rozprašovač) pracovních desek v kuchyni, zbytků jídel k pozdější konzumaci; vyrážek z plen (u dětí), dětských hraček (které mohou přijít do úst), vyrážek, škrábanců, otevřených ran, popálenin, vřídků a akné, kožních plísní, ponožek;
· u domácích zvířat a ptáků postřik celého zvířete/ptáka (pokud je malý), postřik krmení/zobání, postřik pelechu, hnízda nebo klece,
· u domácích rostlin postřik rostliny, zejména míst zasažených chorobami a parazity, a půdy, přidání několika kapek do vody s řezanými květy prodlouží jejich svěžest· vnitřní užití u domácích zvířat a ptáků, dávkování po kapkách do pitné vody

            Účinný prostředek pomáhající při léčbě nemocí vyvolaných bakteriálními infekcemi, virových onemocnění, mykóz  a též jako antiseptický prostředek.
Stříbro je stopovým prvkem, nezbytným pro správné fungování lidského organismu. Působení stříbra má profylaktickou neboli ochrannou povahu a pomáhá posilovat imunitní systém. S mírou stárnutí organismu dochází ke zhoršení schopnosti asimilovat stříbro, což vede k jeho nedostatku a k postihu imunitního systému. Existuje jasná spojitost mezi nízkou hladinou stříbra a náchylností k různým druhům chorob. Vyčerpáním zemědělských půd aj. strava už prakticky neobsahuje stříbro charakteru stopového prvku. Jestliže se v organismu vyskytne nedostatek stříbra, následuje poškození imunitního systému. Koloidní stříbro je bioasimilační, což znamená, že vniká přímo do tělesné tkáně.
Koloidní stříbro je zcela přírodní léčivý prostředek nazývaný též "přírodním antibiotikem".
Koloidní stříbro není chemickou sloučeninou, jde o čisté metalické stříbro suspenzované v čisté vodě. Obsahuje částečky stříbra optimální velikosti (od 0,126 do 5 nm), tj. menší než bakterie a viry, což umožňuje jejich pronikání do nitra patogenů a podporovat tak léčebný proces. Uvnitř organizmu se díky své koloidní formě neslučuje s jinými látkami a neusazuje se v organizmu. Po použití je do 4-6 dnů vyloučeno z organizmu.
Vlastnosti koloidního stříbra: bezpečné, netoxické, působí jako antibiotikum, zabíjí více než 650 patogenů, ničí houby a plísně, zabíjí parazity, pomáhá rozvoji buněk, neshromažďuje se, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály,dezinfikuje, je bioasimilační, nedráždí oči, nereaguje s léky, posiluje imunitu organismu, bezpečné pro těhotné a kojící ženy, bezbarvé, bez zápachu.
Koloidní stříbro se ukázalo jako vysoce účinné v předcházení a léčbě infekcí a chorob, jako je AIDS, stafylokoků a streptokoků. Je doporučované jako posilující prostředek při nachlazení, může se aplikovat zevně u kožních nemocí, pro dezinfekci pitné vody, nebo jako dezinfekční prostředek v domácnosti. Vědecké výzkumy nepoukazují na žádné vedlejší účinky ústního nebo nitrožilního podávání správně připraveného koloidního stříbra. Dosud nebyla zaznamenána negativní reakce na koloidní stříbro ani na žádné jemu příbuzné preparáty v podobě léků. Stříbro postihuje enzymy, které všechny jednobuněčné patogeny využívají ve svém metabolismu. To způsobuje, že dané mikroorganismy po bezprostředním kontaktu se stříbrem umírají. Stříbro také značnou měrou přispívá k růstu kostí a urychluje hojení poškozených tkání. Stimuluje kostitvorné buňky, léčí nejvytrvalejší infekce a stimuluje léčbu kůže a měkkých tkání. Britský časopis British Medical Journal uvádí, že koloidní stříbro napomáhá obnovování Eustachovy trubice a uvolňování nosně-krční rýmy. Vědeckými výzkumy bylo též zjištěno, že stříbro dokáže zastavit mitózu (dělení) rakovinných buněk. Působí příznivě i v boji s AIDS.


Koloidní disperze

O koloidech můžeme mluvit v souvislosti se stavem disperze. Disperze je souborem pevných látek v kapalině. Takovýto soubor se stává  koloidním pokud tíha, tedy gravitace v koloidu již není účinná, takže dochází ke stavu beztíže. 

Výzkum v oblasti koloidů nevede k jednotné, konečné definici. Věda má s koloidními disperzemi veliké problémy. Jsou definovány jako přeměna z Di-polarit do Mono-polarit s vlivem van Darwhlschenových zákonů.

Samotné téma koloidů je případem pro specialisty, fyzika v dnešním smyslu nemá možnost dosáhnout jednoznačných pojmů. Uvedená teorie změn polarity je velmi sporná a není dlouho udržitelná. Dojít k reálným pojmům o koloidních disperzích je možné pouze na podkladě metamorfózy gravitace. Práce Dr. Hacheneye ze sedmdesátých let přinesla poprvé jednoznačný fyzikální výklad koloidní disperze. Kořen tohoto pojmu dodala vektorová geometrie od Gausse. Od této doby máme tedy první jednoznačný výklad.

Koloidní disperze vzniká při poklesu gravitační fáze k nule. Vysoce koloidní disperze vzniká při dosažení negativní gravitační fáze, tj. když dochází ke vzniku tahu.
Uvedené jednoznačně a měřitelně ovlivňuje morfologické změny koloidu. Stupeň této změny je stupněm účinnosti negativní gravitace. Toto vše je podkladem patentů z let 1974 až 1977/78. Jedná se o udělené patenty, takže jejich obsah je vyjádřením současného stavu vědy a techniky.

Kdo mluví o koloidním roztoku, nemá o celkové problematice ani ponětí. Roztok je vždy molekulární disperze a nikdy koloidní disperze. Klasickým příkladem molekulární disperze je solný roztok. Ve fázi tvorby roztoku je možné o koloidní fázi mluvit velmi krátce a to před dělením jednotlivých molekul.  Výsledkem však není nikdy koloidní disperze.

Díky práci p.Hacheneye je nám umožněno vytvořit přesné hranice a zejména  je nám umožněn přechod od abstraktních představ a modelů myšlení k viditelné realitě.

Zdroj: Wilfried Hacheney, Lexikon Organische Physik

 

 

časté dotazy - víte že???

-         stříbro ve vodním prostředí neustále uvolňuje ionty, takže koloidní stříbro vždy ionty obsahuje bez ohledu na procesu výroby?

-         takže tvrzení některých výrobců že jejich „pravé koloidní stříbro“ neobsahuje žádné ionty, nemůže být pravdou?

-         že bez iontů nemůže být žádného účinku, protože právě ionty způsobují např. díky reakci s cytochromy přerušení dýchacího řetezce bakterií a plísní?

-           že jsou již tisíce způsobů použití v medicíně a technice, které všechny staví na účincích iontů stříbra?

-         že nebezpečnost iontů stříbra je dodnes pouhou hypotésou?

-         že spojení iontů stříbra v organizmu na chlorid, či dusičnan stříbrný dodnes nebylo možné prokázat?

-         že chlor raguje silněji se stříbrem až od 800C?

-         že stříbro jako drahý kov je odolný vůči kyselině solné?

-         že za posledních více než 10 let používání nebyl zdokumentován žádný případ vedlejších účinků?

-         že hotový produkt vypadající jako šedočerná „omáčka“ často obsahuje pouze  vysokokncentrovaný stříbrný prach, který je rozmíchán ve vodě?

-         že stříbro jako Argentum Colloidale jako základ pro výrobu homeopatik je pouze na recept?

-         že stříbrný prášek může obsahovat až 30% kaseinu jako ochranu proti korozi?

-         že právě tento mix nemá téměř žádný účinnek a musí být nabízen ve vysokých koncentracích min. 500ppm!!! ?

-         že kasein je mléčnou bílkovinou a v koloidním stříbru nemá co pohledávat, protože může věst k nežádoucím spojením?

-         že optimální podíl iontů je závislý mimo jiné na délce elktrolýzy a napětí?

-         že TDS měřící přístroj  (vodivost) může měřit pouze uvolněné částečky stříbra, tedy pouze ionty (i když jeho výstupem je hodnota v ppm?)

-         že spol. Jenkner Elektronik je rokem 1997 se značkou „Colloidal Silver Generator“ a „ionic-pulser“ prvním výrobcem generátorů stříbra v německy mluvících zemích?

-         že autoři známých knih své rozsáhlé zkušenosti získali pomocí přístrojů firmy Jenkner Elektronik (dnes Medionic GmbH)?

-         že zbarvení  koloidního stříbra se může pohybovat v rozsahu od bezbarvého přes nazlátlé a po hnědé, ale barva že není žádným měřítkem kvality?

-         že podíl iontů v disperzi stříbra není garancí pevné velikosti, ale dokonce může vykazovat i větší výkyvy během krátké doby?

-         že koloidní stříbro je disperzí a ne suspenzí a už vůbec ne roztokem?

 

 

 

 

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.